X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

آزمون آیلتس *(IELTS)

آزمون آیلتس *(IELTS) با نظارت ESOL دانشگاه کمبریج در سرتاسر جهان برگزار می شود و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود.

از دلایل محبوبیت آزمون آیلتس جامع بودن است. این آزمون در چهار بخش (Section) برگزار می گردد و توانش زبانی آزمون دهندگان را در هر چهار حوزه ی شنیداری     (Listening) , گفتاری (Speaking) , نوشتاری (Writing) و خواندن و درک مفاهیم (Reading) به خوبی و با دقت می سنجد.

دقت در برگزاری آزمون و سطح بندی نتایج بر مبنای اندازه گیری واحدی 0 تا 9 بر اعتبار این آزمون می افزاید و روز به روز تعداد مراکز آموزشی و دانشگاهی که نتیجه ی این آزمون را به رسمیت می شناسد بالاتر می رود.

مشکل بزرگی که متاسفانه در بین مردم ما و صد افسوس حتی در میان تحصیل کرده های ما جا افتاده صرفه جویی و جستجو به دنبال محتوا و خدمات ارزان قیمت است. غافل ازینکه در یک پروسه کامل تا دست یابی به نتیجه ی دلخواه نمیتوان بیش از یک مقدار اندک و مشخص ، صرفه جویی کرد:

  • لطفا به دنبال محتوای رایگان نگردید: تا دلتان بخواهد کتاب و پی دی اف رایگان و صد ها فایل صوتی و تصویری برای آیلتس موجود است و به سهولت در اختیار شما قرار میگیرد. برای وقت خودتان ارزش قایل باشید و تعداد و عناوین مناسب را با مشورت یک فرد با تجربه انتخاب کنید.
  • در انتخاب و هزینه ی کلاس دقت کنید ولی صرفه جویی بیش از حد نکنید. انتخاب استاد مناسب با بودجه شما امری حیاتی است گاه ممکن است یک استاد خوب که توسط افراد مورد اعتماد به شما معرفی شده اند تا 3 برابر یک استاد معمولی شهریه دریافت کند، به جای مقایسه جلسه ای ، بهتر است به صورت دوره ای و تا حصول نتیجه ، هزینه ها را جمع بزنید و مقایسه کنید. کاری که یک استاد کم تجربه در 60 جلسه ارایه میدهد ،به شرط کیفیت برابر، ممکن است استاد با سابقه و توانمند در 25 جلسه با اطمینان بیشتر ارایه کند.
  • در مسیر رفت و آمد به کلاس و انتخاب کلاس نزدیک به محل خود صرفه جویی نکنید. برخی شاگردان از راههای بسیار دور حتی صد ها کیلومتری به شهری میروند تا از کلاس یک استاد شناخته شده استفاده کنند. در عین حال برحی دانشجویان توقع دارند کلاس مناسب را در آموزشگاه سر ِ کوچه ی خود بیابند. توجه کنید آیلتس و تافل کار تحصصی میطلبد و این کار مانند این است که به دنبال یک پزشک فوق تخصص قلب و عروق خیلی خوب در درمانگاه سر کوچه تان بگردید!
  • در زمانی که به آمادگی آزمون اختصاص میدهید صرفه جویی نکنید. شما نمیتوانید یک شغل تمام وقت داشته باشید، مسولیتهای زندگی و بچه داری و همسر داری را تمام و کمال انجام دهید ، به تفریحات هفتگی و مسافرت های نوروزی و تابستانی خود بطور کامل برسید و برای آیلتس هم آماده شوید! باید یک دوره با وضعیت فوق العاده تعریف کنید و 50 درصد همه ی زمان مفید خود را از موارد فوق گرفته و به آمادگی آزمون اختصاص دهید.

همه ی موارد بالا را با دقت بررسی کرده و انجام دهید تا در وقت و هزینه ها ی خود بطور عاقلانه و عملی صرفه جویی کرده باشید.


مجموعه ی درسهایی از آیلتس

1.Lessons for Speaking
2.Lessons for Listening
3.Lessons for academic reading
4.Lessons for general reading
5.Lessons for academic writing
6.Lessons for general writing
7.Lessons for grammar & structure
8.نکات مهم آزمون آیلتس
تاریخ ارسال: دوشنبه 8 دی‌ماه سال 1393 ساعت 04:19 ب.ظ
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد