کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

نرم افزار هایی که برای تحلیل آماری پایان نامه

نرم افزار Lingo (دانلود نرم افزار + آموزش تصویری)

با استفاده از نرم افزار لینگو دانشجویان رشته‌های مدیریت و صنایع می توانند مسائل برنامه ریزی خطی که مربوط به درس تحقیق در عملیات می باشد را حل کنند. نرم افزار لینگو (Lingo ) ساخت شرکت Lindo System می باشد. نرم افزار دیگری به نام لیندو (Lindo‌) نیز موجود است که Lingo کلیه امکانات آن را در خود دارد و در صورت داشتن Lingo‌ نیازی به Lindo‌ ندارید. این نرم افزار نیاز به سیستم قوی ندارد و روی یک سیستم معمولی نصب و اجرا می شود و بسیار سبک است. این نرم افزار می تواند مسائل زیر را حل کند:

Linear
Nonlinear (convex - nonconvex/Global)
Quadratic
Quadratically Constrained
Second Order Cone, Stochastic
Integer optimization

قابلیت های کلیدی نرم افزار Lingo:
- بیان ساده مدل برنامه ریزی
- قابلیت ورود اطلاعات از نرم افزارهای بانک داده و صفحه گستره (Access و Excel )
- قابلیت استخراج و ارسال نتایج حل مسئله به نرم افزارهای اکسس و اکسل
- قدرت بالا در حل مسائل با بهره گیری از بهینه ترین روش
- قابلیت فراخوانی نرم افزار از داخل نرم افزار بانک اطلاعاتی یا ماکرو در اکسل به صورت تعاملی
- دارا بودن یک راهنمای مفصل و کامل و جامع برای کاربران

 

جهت دانلود نرم افزار اینجا کلیک کنید


-------------------------------------

جزوه تصویری آموزش کامل لینگو , lingo

با استفاده از نرم افزار لینگو دانشجویان رشته‌های مدیریت و صنایع می توانند مسائل برنامه ریزی خطی که مربوط به درس تحقیق در عملیات می باشد را حل کنند. نرم افزار لینگو (Lingo ) ساخت شرکت Lindo System می باشد. نرم افزار دیگری به نام لیندو (Lindo‌) نیز موجود است که Lingo کلیه امکانات آن را در خود دارد و در صورت داشتن Lingo‌ نیازی به Lindo‌ ندارید. این نرم افزار نیاز به سیستم قوی ندارد و روی یک سیستم معمولی نصب و اجرا می شود و بسیار سبک است.

 

جهت دانلود اینجا کلیک کنید


جزوه تصویری آموزش کامل لینگو , lingo

با استفاده از نرم افزار لینگو دانشجویان رشته‌های مدیریت و صنایع می توانند مسائل برنامه ریزی خطی که مربوط به درس تحقیق در عملیات می باشد را حل کنند. نرم افزار لینگو (Lingo ) ساخت شرکت Lindo System می باشد. نرم افزار دیگری به نام لیندو (Lindo‌) نیز موجود است که Lingo کلیه امکانات آن را در خود دارد و در صورت داشتن Lingo‌ نیازی به Lindo‌ ندارید. این نرم افزار نیاز به سیستم قوی ندارد و روی یک سیستم معمولی نصب و اجرا می شود و بسیار سبک است.

 

جهت دانلود اینجا کلیک کنید


دانلود نرم افزار اکسپرت چویس Expert Choice 11

نرم افزار اکسپرت چویس Expert Choice ویژه محاسبات فازی و تکنیک‌های تصمیم گیری چندمعیاره MCDM و شاخه‌های آن MADM و MODM است. اکسپرت چویس Expert Choice برای فرایند تحلیل سلسله مراتبی AHP و فرایند تحلیل شبکه ANP طراحی شده است. لینک دانلود نسخه کامل این برنامه ارائه شده است. لینک دانلود نرم افزار Expert Choice از سایت مدیافایر و فورشیرد قرار داده شده است.

دانلود نسخه کامل نرم افزار Expert Choice

لینک کمکی

پسورد: parsmodir.com


دانلود نسخه قدیمی اکسپرت چویس Expert Choice

در صورتیکه سرعت اینترنت شما پائین است یا به هردلیلی می‌خواهید از نسخه Expert choice 9 استفاده کنید نسخه شماره 9 نرم افزار با حجم 7MB از لینک زیر قابل دانلود است. شماره سریال این نرم افزار نیز ارائه شده است. این کار از لحاظ اخلاقی درست نیست ولی چون سایت اکسپرت چویس کاربران ایرانی را تحریم کرده است ناچارریم.

شماره سریال نسخه شماره ۹ اکسپرت چویس در فایل دانلود موجود است.

شماره سریال نسخه شماره ۱۱ اکسپرت چویس در فایل دانلود موجود است.

دانلود نسخه کامل نرم افزار Expert Choice 9


دانلود نرم افزار اسمارت پی-ال-اس، Smart PLS

نرم افزار Smart PLS برای حل مسائل Partial Least Squares یا حداقل مربعات جزئی استفاده می‌شود. نرم افزار Smart PLS یک نرم‌افزار رایگان است. بارها دانشجویان از ما خواسته‌اند تا لینک دانلود این نرم‌افزار را در وبلاگ پژوهشگران قرار دهیم اما باید توجه کنید این نرم‌افزار را به این سادگی نمی‌توانید دانلود کنید. با آرامش مراحل زیر را طی کنید:

۱- به سایت SmartPLS.de رفته و در این سایت ثبت نام کنید.

۲- در وارد کردن اطلاعات خود دقت کنید زیرا مدیران این سایت اطلاعات شما را بررسی می‌کنند و اگر خوششان آمد!!!! برایتان کد فعال سازی ارسال می‌کنند. آنوقت می توانید نرم افزار را دانلود کنید.

۳- رمز عبور خود را فراموش نکنید. هرچندماه یکبار سریال شما منقضی شده و باید سریال جدید را از سایت دریافت کنید.


دانلود نرم افزار آماری AMOS 20 کامل و بدون محدودیت

دانلود نسخه کامل اموس AMOS

نرم افزار اموس AMOS یکی از نرم افزارهای آماری مناسب برای تحلیل داده‌های پایان نامه مدیریت و علوم انسانی است. نسخه ۲۰ نرم‌افزار اموس از وبلاگ موسسه پژوهشگران قابل دانلود است که در لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید. نرم افزار تحلیل آماری اموس AMOS جهت محاسبات تحلیل عامل و مدل معادلات ساختاری استفاده می‌شود. برونداد نرم‌افزار اموس به صورت گرافیکی بوده و لذا درک مطلب را تسهیل می‌کند. نسخه IBM AMOS 20 بدون محدودیت برای دانلود ارائه شده است. این برنامه توسط شرکت IBM توسعه داده شده است که نرم افزار معروف SPSS نیز از محصولات همین شرکت است. بنابراین AMOS سازگاری زیادی با SPSS دارد و براحتی با یکدیگر تبادل داده دارند.

جهت دانلود نسخه کامل AMOS اینجا کلیک کنید:

http://www.parsmodir.com/soft/zip/amos20.zip


 

نسخه دانشجوئی AMOS

ورژن ۲۰ و نسخه های جدیدتر AMOS نیاز به چارچوب دات.نت دارند که در ویندوز XP موجود نیست. حتی زمانی که دات نت را نصب کنید بازهم نصب آموس ذر XP با پیام خطا همراه می شود. تنها راهکار پیشنهادی ما برای کاربران XP استفاده از نسخه دانشجوئی است. نسخه ۵ نرم‌افزار اموس به رایگان از سایت تولیدکننده آن قابل دانلود است که در لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید. نسخه رایگان AMOS که به نسخه student یا دانشجوئی موسوم است تنها برای ۸ متغیر و ۵۴ پارامتر قابل استفاده است.

جهت دانلود نسخه دانشجویی AMOS اینجا کلیک کنید:

http://www.amosdevelopment.com/download/InstallAmosStudentVersion501.exe

 دانلود نسخه کامل و بدون محدودیت نرم افزار لیزرل LISREL Full Version 8.8

 

دانلود نسخه کامل لیزرل , LISREL Full Version

نسخه کامل یا فول ورژن نرم افزار لیزرل بدون محدودیت‌های نسخه دانشجوئی از طریق وبلاگ موسسه پژوهشگران در اختیار کاربران برای دانلود قرار داده شده است. شماره سریال و فایلهای مرتبط همراه با نسخه اصلی نرم افزار در یک فایل زیپ قرار دارد.

اکتیوکردن نسخه کامل لیزرل

ابتدا کل فایلها را از حالت زیپ خارج کنید. یک فایل زیپ دیگر نیز در فایلهای اکسترکت شده مشاهده خواهد شد. اگر فرایند اکتیوسازی را بلد نیستید کافی است فایلهائی که در این پوشه قرار دارد را کپی کرده و در پوشه ای که نرم افزار را نصب کرده‌اید منتقل کنید. دیگر نیازی به هیچ کار اضافه‌ای نیست. اگر یک کاربر حرفه‌ای هستید دستورالعملهای فایلهای راهنما را بخوانید و به پیش بروید. اگر هم یک کاربر بسیار مبتدی هستید بهتر است نسخه دانشجوئی لیزرل را دانلود کنید.

جهت دانلود نسخه کامل و بدون محدودیت Lisrel اینجا کلیک کنید:

http://www.parsmodir.com/soft/zip/LISREL8.zip


 

دانلود نسخه دانشجوئی لیزرل LISREL

لیزرل Lisrel مخفف linear structural relations است. نرم افزار تحلیل آماری لیزرل LISREL جهت محاسبات تحلیل عامل و مدل معادلات ساختاری استفاده می‌شود. نرم افزار لیزرل Lisrel مکمل نرم افزار اس پی اس اس است که در علوم انسانی و علوم اجتماعی استفاده می شود. این نرم افزار کارهای گرافیکی را بهتر از نرم افزار SPSS انجام می‌دهد. با استفاده از لینک زیر می‌توانید همواره آخرین نسخه دانشجوئی لیزرل را از سایت سازنده آن دریافت کنید. البته این نسخه محدودیت هائی دارد. می‌توانید نسخه کامل و فول ورژن لیزرل را می‌توانید از وبلاگ موسسه پژوهشگران به رایگان دریافت کنید.

جهت دانلود نسخه دانشجویی Lisrel اینجا کلیک کنید:

http://www.ssicentral.com/lisrel/downloads/LISREL88StudentSetup.exe

 

دانلود نرم افزار اقتصادی 1.Eviews V7.0.0

 

دانلود نرم افزار تحلیل و تخمین سیستم ها و مدل های اقتصادی  EViews Enterprise Edition 7.0.0.1

دانلود نرم افزار تحلیل و تخمین سیستم‌ها و مدل‌های اقتصادی – EViews Enterprise Edition 7.0.0.1

 

جهت دانلود اینجا کلیک کنید:

http://www.dl.downloadsoftware.ir/soft/karbordi/mohandesi/EViews.nterprise.Edition.7.0.0.1_downloadsoftware.ir.zip


 

EViews Enterprise Edition نام نرم افزاری حرفه ای برای اساتید و دانشجویان رشته اقتصاد می‌باشد که به وسیله آن می‌توانند در زمینه‌های مختلفی همچون اقتصاد سنجی ،  آن هم با روش‌های کاملا جدید و به روز دنیا فعالیت کنند . این نرم افزار که اولین نسخه آن توسط بانک جهانی به منظور تحلیل بر امور اقتصادی ارائه شده بود تاکنون توانسته است جایگاه خود را در میان اقتصادانان به خوبی باز کرده و از نرم افزارهای معروف در این رشته محسوب شود. این برنامه محصولی از Quantitative Micro Software می‌باشد.

ویژگی‌های این برنامه : 
۱- محاسبه سری‌های زمانی و ایجاد آن‌ها
۲- تخمین‌های خطی و غیرخطی سیستم معادلات ساده و سیستم معادلات همزمان
۳- رسم نمودارهای پراکنش دایره ای و میله ای و نقطه ای و دیگر نمودارهای کاربردی
۴- ایجاد بانک‌های اطلاعاتی
۵- تخمین مدل‌های اقتصادی به روش‌های MLE,Probit,Logit,3SLS,2SLS,TSLS,OLS,GLS که البته الگوریتم و برنامه ای که برای روش MLE نوشته شده است از کارایی کاملی برخوردار نیست و خطاهایی در تخمین مدل‌های غیر خطی دارد.
۶- استفاده از ماتریس‌ها و توابع موجود در داخل نرم افزار
۷- تخمین مدل‌های اقتصادی با روش‌های VAR و VECM
8- امکان تبادل اطلاعات با دیگر نرم افزارهای تحت ویندوز
۹- ایجاد بانک‌های اطلاعاتی
۱۰- آزمون‌های مختلف جهت دقت تخمین‌ها و بررسی وجود خطا، همبستگی، شکست ساختاری و …
۱۱- امکان برنامه نویسی در محیط نرم افزار برای تحلیل سیستم‌های کلان اقتصادی

 

آموزش مختصر برنامه:

در این نرم افزار اگر قصد تخمین یک مدل را داشته باشید ابتدا باید یک Workfile ایجاد کنید. اگر قصد ایجاد بانک اطلاعاتی داشتید می‌توانید یک Database یا پایگاه داده ایجاد و اگر قصد برنامه نویسی داشته باشید می‌توانید یک پنجره مخصوص برنامه نویسی در این نرم افزار ایجاد کنید. در این مقاله خیلی در مورد برنامه نویسی و ایجاد پایگاه داده توضیح داده نمی‌شود و بیشتر در مورد قابلیت تخمین مدل‌های اقتصادی و آماری توضیح داده می‌شود. در هنگام ایجاد Workfile شما باید نوع داده‌های خود را که به صورت مقطعی و یا سری زمانی است مشخص کنید و همچنین رنج و دامنه مشاهدات خود را تعیین کنید. در نوع داده‌های سری زمانی انتخاب‌هایی همچون داده‌های روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی، ۶ ماهه و سالانه وجود دارد همچنین شما می‌توانید از داده‌های ترکیبی ( Panel Data) نیز استفاده کنید.

با استفاده از دستورات نرم افزار و منوهای آن می‌توانید هر تعداد متغیر که در مدل مورد نظر برای تخمین نیاز دارید ایجاد کنید. داده‌های داخل هر متغیر را هم می‌توانید به صورت دستی در داخل نرم افزار وارد کنید و هم اینکه می‌توانید از نرم افزارهای دیگر همچون Excel وارد نرم افزار Eviews کنید که بدین منظور باید از دستور Import استفاده کنید. اگر قصد انتقال داده‌ها از Eviews به Excel را داشته باشید نیز می‌توانید از دستور Export استفاده کنید.

بعد از تخمین مدل با استفاده از منوها و یا با استفاده از دستورات نرم افزار، این نرم افزار موارد متعددی را محاسبه می‌کند. علاوه بر اینکه ضرایب تخمین و رگرسیون را بدست می‌آورد، آزمون t را برای بررسی معنی داری ضرایب نیز همزمان انجام می‌دهد و میانگین و واریانس متغیرهای مستقل و وابسته را نیز بدست می‌آورد. آزمون F را برای معنی داری کل ضرایب و تخمین انجام داده و همچنین احتمال و ضریب اطمینان برای بامعنی بودن ضرایب را محاسبه و در جدولی نتایج را نشان می‌دهد. بعلاوه پارامترهای دیگری همچون R-squared که نشان دهنده این است که درمدل تخمین خورده متغیر مستقل چه مقدار از متغیر وابسته را توضیح داده است. پارامترهای دیگر نیز در جدول نشان داده می‌شود که برای بعضی آزمون‌ها کاربرد دارند.

 جدا از پارامترهایی که در یک جدول در هنگام تخمین مدل نشان داده می‌شود شما می‌توانید آزمون‌های دیگری نیز برای بررسی دقیق تر مدل و همچنین پارامترهای دیگری از متغیرها را نیز محاسبه کنید. برای مثال آزمون Wald نشان می‌دهد که آیا ضرایب تخمین خورده در مدل معنی دار هستند یا خیر و یا از طریق این آزمون می‌توان محدودیت‌ها و فروض مختلفی بین ضرایب مثلاٌ برابری ضریب با یک مقدار خاص یا صفر بودن یک ضریب، رابطه بین دو یا چند ضریب و اینکه آیا اصلاً بین دو متغیر رابطه ای برقرار است یا خیر را تست و آزمون کنیم. با آزمون Omitted Variable شما می‌توانید تست کنید که آیا متغیری که در مدل استفاده کرده اید تاثیری در برآورد داشته است و اگر آن را از مدل حذف کنیم آیا تأثیر زیادی در دقت برآورد مدل می‌گذارد یا خیر و آزمون متعدد دیگری که کاربر با توجه به مدلی که استفاده می‌کند و هدفی که دارد می‌تواند از آن استفاده کند.

 شما می‌توانید در این نرم افزار فروضی را که در مدل‌ها مختلف و روش‌های مختلف وجود دارد را آزمون کنید و اگر در بعضی موارد این فروض نقض شدند با استفاده از نرم افزار به رفع این نقض فروض بپردازید و مدل تخمین زده خود را اصلاح کنید. برای مثال می‌توانید با استفاده از نرم افزار به شناسایی مشکلاتی همچون خود همبستگی، هم خطی، ناهمسانی واریانس و خطای تصریح بپردازید و اگر این مشکلات را در مدل تخمین زده پیدا کردید با استفاده از نرم افزار به اصلاح و رفع آن بپردازید.

 با استفاده از این نرم افزار می‌توانید سیستم‌های پویا را نیز تحلیل کنید و سیستم معادلات همزمان را که در آن یک متغیر درون زا خود تابعی از یک یا چند متغیر برون زا و چند متغیر درون زای دیگر است و دیگر متغیرهای درون زا نیز به همین ترتیب، تخمین بزنید و به تحلیل آن بپردازید.

 در این نرم افزار بسیاری از توابع و روش‌های تخمین اقتصادسنجی وجود دارد و نیازی نیست عملیات را مرحله به مرحله انجام دهید و نرم افزار به صورت اتوماتیک این مراحل را انجام می‌دهد. فراگیری این نرم افزار به تمامی‌دانشجویان رشته اقتصاد توصیه می‌شود چون تقریباً در تمامی‌پایان نامه‌ها این نرم افزار و اقتصادسنجی کاربرد داشته و تسلط بر این نرم افزار می‌تواند کمک شایانی به دانشجو نماید.


 

دانلود فایل آپدیت: اینجا کلیک کنید

http://www.dl.downloadsoftware.ir/soft/karbordi/mohandesi/EViews%20Enterprise%20Edition%207.1%20DT051210%20Update%20Only.zip

 

رمز فایل:

 www.downloadsoftware.ir

دانلود نرم افزار SPSS 21

Statistical package for social science

 

SPSS ورژن ۲۱ (جدیدترین نسخه) برای دانلود:

دانلود SPSS 21 نسخه 32 بیتی :  جهت دانلود نسخه 32 بیتی اینجا کلیک کنید

http://dl.eram.shirazu.ac.ir/index.php?dir=Software/Math_Statistical/SPSS/&file=IBM.SPSS.Statistics.21.x86.zip

دانلود spss 21 نسخه ۶۴ بیتی : جهت دانلود نسخه 64 بیتی اینجا کلیک کنید

http://dl.eram.shirazu.ac.ir/index.php?dir=Software/Math_Statistical/SPSS/&file=IBM.SPSS.Statistics.21.x64.zip

 

توجه: ورژن ۲۱ این نرم‌افزار هرگز با Windows Xp Home Edition کار نمی‌کند. در صورتی که ناچار به استفاده از این سیستم عامل هستید می‌توانید نسخه‌های قدیمی‌تر را دانلود کنید.

 

روش نصب (یکی از دو کار زیر را انجام دهید):

فایل lservrc موجود در پوشه کرک نرم افزار را در مسیر نصب قرار دهید.

C:\Programme\IBM\SPSS\Statistics\21

یا

در پنجره License Authorization Wizard هر گاه از شما مجوز درخواست شد کد زیر را وارد کنید:

QA3AW8U62Z4ZWTSPV44VXI65P59OLE547WHIQVZYWLARL9JEYQEGDUBLH8Z3ZCJAL3FLXMS98V95TSDYI7FOEXUPRR

 


 

اس‌پی‌اس‌اس(به انگلیسی: SPSS)‏، (مخفف: Statistical package for social science) نام یک نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بستهٔ آماری برای علوم اجتماعی» است.

«اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در علوم اجتماعی، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود. این نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتی، شرکت‌های نقشه‌برداری، دولتی، پژوهشگران آموزشی، سازمان‌های بازاریابی و غیره به کار می‌رود. افزون بر تحلیل‌های آماری، مدیریت داده‌ها و مستندسازی داده‌ها نیز از ویژگی‌های نرم‌افزار هستند.

آماری که نرم‌افزار پایه شامل می‌شود:

 • آمار توصیفی: جدول‌بندی شطرنجی، بسامدها، توصیفات، کاوش، آمار توصیفی نسبی
 • آمار دومتغیری: میانه‌ها، آزمون تی، تحلیل پراکنش، همبستگی، آزمون‌های غیرپارامتری
 • پیش‌بینی برآمدهای عددی: برگشت خطی
 • پیش‌بینی برای تشخیص گروه‌ها: تحلیل عاملی، تحلیل خوشه‌ای، جداکننده

انواع تحلیل‌های آماری:

آمار را می‌توان به دو دسته عملیات تقسیم کرد:

 • آمار توصیفی: شیوه‌ای است که برای خلاصه کردن مقادیر بزرگی از داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این توصیف‌ها در مکالمه‌های روزمره به کار می‌روند، مثلاً اگر شما از متوسط درآمد سخن می‌گویید در حال استفاده از آمار توصیفی هستید.
 • آمار استنباطی: شیوه‌هایی است که با استفاده از آن‌ها از داده‌های جمع‌آوری شده نتیجه‌ای استنباط می‌کنیم. آمار استنباطی ما را قادر می‌سازد سوال‌هایی از نوع «آیا تفاوتی وجود دارد؟» یا «آیا رابطه‌ای وجود دارد؟» را به زبان ریاضی پاسخ دهیم.

انتخاب آزمون آماری مناسب

اس‌پی‌اس‌اس به شما نمی‌گوید چه آزمونی برای تحلیل داده‌هایتان به کار برید. اگر بخواهیم روشن‌تر بگوییم، شما باید این موارد را مورد ملاحظه قرار دهید:

 • طرحی را که مورد استفاده قرار داده‌اید.
 • تعداد متغیرهایی که دستکاری کرده یا اندازه‌گیری نموده‌اید.
 • نوع داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید.
 • در متغیرها به دنبال تفاوت هستید یا رابطه.

 دانلود ماشین حساب فوق حرفه ای (Microsoft Math V3)

این ماشین حساب یک ماشین حساب فوق حرفه ای و بسیار کاربردی می باشد که می توان توسط آن معادلات مختلف را نیز حل نمود.

جهت دانلود اینجا کلیک کنید:

http://webdownload.ir/dl2009/Microsoft_Math_v3.0.1184.1020-www.sooran.com.zip

پسورد فایل: www.sooran.com

دانلود رایگان نرم افزارهای آماری

مجموعه ای رایگان از نرم افزار های ساده آماری

جهت دانلود اینجا کلیک کنید:

http://freestatistics.info/?p=statتاریخ ارسال: دوشنبه 15 دی‌ماه سال 1393 ساعت 03:49 ب.ظ
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد