X
تبلیغات
زولا

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

چند راهکار برای کنترل هیجان و استرس در جلسه دفاع

چند راهکار برای کنترل هیجان و استرس در جلسه دفاع

طبیعی است که هر دانشجو برای ارائه حاصل دسترنچ چند ساله خود در برابر اساتید بزرگ دانشگاه خویش دچار استرس و هیجان شود. اما می توان با استفاده از راهکارهای ساده به آن ها غلبه کرد. امیدواریم نکات زیر بتواند کمک کننده باشد:

- سعی کنید روز قبل از جلسه، نکات و موارد خاصی که می خواهید راجع به آن ها صحبت کنید روی کاغذ نوشته و آن ها را مرور کنید. و قبل از شروع جلسه تمرکز خود را بر روی آن بگذارید.

- اعتماد به نفس داشته باشید. ذهن خود را از هر جمله با انرژی منفی پاک کنید.

- هنگام سخنرانی به حضار نگاه کنید. حاضرین در جلسه به خوبی قادر به درک شرایط شما هستند. بنابراین گردش نگاه شما در میان آنها باعث نوعی حس قدرتمندی و تجدید قوا خواهد شد.

- نوشته های خود را مرتب کنید تا هنگام ارائه آن ها سردرگم نشوید.

- درباره موضوع مورد بحث تسلط کامل داشته باشید.

- داشتن اضطراب در چنین شرایطی طبیعی است و هر کس جای شما باشد ممکن است این اضطراب را تجربه کند. پس نگران نباشید و خودتان به بیشتر شدن آن کمک نکنید.

- خودتان باشید. نیازی نیست برای صحبت کردن شیوه ای را برگزینید که به آن عادت ندارید.

- قبل از فرا رسیدن روز جلسه دفاع، بین دوستان خود موضوع و سخنرانی خویش را تمرین کنید.

- زمان بندی داشته باشید. مجموع زمانی را که در اختیار دارید در نظر بگیرید. سعی کنید سخنرانی شما بیشتر از زمان داده شده نباشد. در طول جلسه زمان سپری شده را در نظر داشته باشید و تناسب زمان باقیمانده را با عناوین باقی مانده کنترل کنید. اگر از زمان مختص داده شده به خود اطلاع ندارید، 30 دقیقه فرض کنید.

- در آغاز سخنرانی نمای کلی موضوع خود را بیان کنید و در ادامه حول همان محور بچرخید. و از مطرح کردن مطالب بی ربط بپرهیزید.

- هرگز در حین سخنرانی پوزش نخواهید. زیرا این یکی از علایم تشویش و اضطراب است.

- در هنگام ارائه هر چند وقت یکبار خلاصه ای از آنچه تا کنون گفته اید بیان کنید.

- نگذارید حضار متوجه تشویش و اضطراب شما شوند. تسلط خود بر موضوع را با گفتن جملات روان و واضخ به آن ها تلقین کنید. برای کنترل هر جه بیشتر جلسه حضار را در بحث وارد کنید.

- مخاطب قرار دادن حضار در چارچوب ضوابط اخلاقی الزامی است.

- در مورد سوالاتی که از شما می پرسند خونسرد باشید و سوالات را به دقت گوش دهید و در صورت امکان یادداشت نمایید. تا بتوانید در مورد هر سوال جوابی مناسب، روشن و قانع کننده بدهید. اگر جواب سوال را نمی دانید قول بدهید که در ادامه بحث آن ها را قانع خواهید کرد اما هرگز نگویید «نمی‌دانم».

- از مصرف داروهای محرک و یا آرام بخش و خواب آور جداً خودداری کنید.

- به داوران احترام بگذارید و در صورت امکان قبل از شروع جلسه با آن ها صحبت کنید تا نگرانی رو به رو شدن با آن ها را در دل خود برطرف کنید.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 26 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 05:20 ب.ظ 0 نظر

TOEFL یا IELTS

TOEFL یا IELTS

اهمیت زبان انگلیسی در دنیای علم

امروزه یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت انکار ناپذیر است چرا که زبان انگلیسی، زبان علم است و آموزش رشته‌های مختلف در سطوح عالی و تولید علم به زبان انگلیسی صورت می گیرد. تمام مقالات ارسالی به ژورنالهای مختلف به زبان انگلیسی بیان می شود. از این رو محققین و دانشجویان باید ارتباط بیشتری با زبان انگلیسی افزایش دهند. برای افزایش دامنه تحقیقات و به روز بودن در دنیای علم و فناوری استفاده از زبان انگلیسی اجتناب ناپذیر است.

با افزایش روند جهانی سازی ارتباطات بین المللی، برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، تجارت جهانی و آموزش علوم جدید همگی به زبان انگلیسی صورت می‌گیرند و عدم آشنایی با این زبان برابر با عدم زندگی در دنیای مدرن امروزی است زبان انگلیسی از زبانهای زنده و بین المللی دنیاست که پر طرفدار ترین زبان مکالمه ای دنیا است. زبان بین المللی جهان هم زبان انگلیسی است به دلیل یادگیری آسان و روان و آسان بودن در به کار بردن این زبان در مکالمه که زبان انگلیسی را به زبانهای دیگر جهان متمایز تر میکند. 

مدارک معتبر زبان انگلیسی

در سالهای اخیر با توجه به رشد روز افزون زبان انگلیسی در مجامع جهانی و بالا رفتن تقاضا برای حضور در دانشگاههای کشورهای انگلیسی زبان و یا اقامت در آن کشورها ، اهمیت داشتن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را بسیار بالا برده است.

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. اکثر دانشگاههاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک IELTS را بعنوان یکى از مهمترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قید کرده اند.

آزمون تافل (Test of English as a Foreign Language) بعنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است و بکار گرفته مى شود و یک آزمون جـامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان، مورد نیـاز می‌باشد. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ای آنها در آمریکا و کانادا دائماً به یک رتبه تافل نیاز دارند.

تفاوت تافل و آیلتس

تافل آزمونی است که توانایی داوطلب را در درک و کاربرد انگلیسی امریکایی می سنجد اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یک لهجه خاص.

اهمیت آزمون های تافل و آیلتس برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان

برای مواردی مانند مهاجرت به کشور های کانادا و استرالیا آزمون آیلتس ضروری است و برای دریافت بورسیه های تحصیلی، استخدام در مراکز دولتی و یا شرکت های بازرگانی ممکن است کسب حد نصاب امتیاز در تافل از شما خواسته شود.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 26 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 05:18 ب.ظ 0 نظر

نحوه قضاوت داوران مجلات درباره مقالات ارسالی

نحوه قضاوت داوران مجلات درباره مقالات ارسالی

یک محقق که قصد انتشار مقاله ای در یکی از مجلات مورد تایید آی اس آی را دارد باید در باره نحوه قضاوت مقاله توسط داوران اطلاعات کافی داشته باشد چرا که این اطلاعات وی را در رسیدن به هدفش که انتشار مقاله در آن ژورنال است نزدیک خواهد کرد.
هر مجله دارای یک لیست از استاندارها می باشد که در اختیار داورانش قرار می دهد. این لیست ها که به چک لیست معروفند بسیار مختلف و متعدد می باشند زیرا هر ژورنال استانداردهای خاصی برای پذیرش یک مقاله تعریف می کند.
پژوهشگران می بایست همواره در پاسخ به کامنت های داوران و ویراستاران مجلات جانب احترام را نگه دارند و همیشه از واژگان رسمی در جوابیه خود استفاده کنند. حتی اگر مقاله شما ریجکت شده باشد شما باید این امر را یک فرصت تلقی نمایید و در پاسخ به مجله آنرا یک فرصت آموزنده به حساب آورید. و حتی با وجود قبول نداشتن ایراد های وارده باید در کمال تواضع اذعان به تایید و قبول آن ایراد بنمایید و ذکر کنید که قصد رفع آنرا دارید.
اگر ممکن باشد بهتر است که مقاله را از ابتدا به زبان انگلیسی تدوین نمایید . اما اگر این امکان برای شما وجود ندارد حتماً پس از تدوین و ترجمه مقاله آنرا به یک ویراستار نیتیو بسپارید تا ایرادهای انگلیسی متن مقاله رفع شود. اکثر داوران در ژورنال های مختلف مقالاتی که مورد ویراستاری نیتیو قرار نگرفته است را به محقق باز می گردانند تا توسط یک ویراستار Native English Speaker مورد ویرایش قرار دهد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 26 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 05:16 ب.ظ 0 نظر

راه های مختلف انتشار مقاله

راه های مختلف انتشار مقاله

برای انتشار حاصل دسترنج محققان و دانشمندان راه های مختلفی وجود دارد. در اینجا به شرح برخی از مهمترین راه ها می پردازیم:

1- کنگره یا همایش

به گردهم آیی چند صد تن یا حتی چند هزار تن از دانشمندان، محققان و علاقه مندان به یک موضوع خاص در زمینه ها و رشته های مختلف کنگره می گویند. یک کنگره غالباً برای بحث درباره یک موضوع خاص تشکیل می‌‌شود. کنگره با برنامه ریزی قبلی به صورت سالیانه یا چند سال یک بار برگزار می شود. بیشتر گنگره های بین المللی و جهانی به صورت سالیانه برپا می شوند. کنگره ها در فاصله زمانی چند زوره برگذار می شوند و دارای جلسات همزمان هستند.

2- سمپوزیوم

سمپوزیوم نوعی همایش است که در آن پیرامون مسائل مربوط به موضوع همایش ارائه کوچکی توسط فرد یا گروهی کوچه داده می شود.

3- سمینار:

جلسه یا جلساتی که ممکن است به صورت زنجیره وار در غالب همایش برگزار شوند که در آن گروهی از افراد با مهارت ها و تخصص های متفاوت اما با موضوع مشترک به منظور یادگیری بیشتر دور هم جمع می شوند و توسط فردی متخصص و صاحبنظر رهبری و هدایت می شود.

4- چاپ مقاله در مجلات

بیشتر محققان و اساتید محترم علاقه به چاپ مقاله خود در مجلات معتبر دارند که طبیعی و عادلانه است. اما به نسبت راه های

مجلات را از نظر سیستم ارسال مقاله

میتوان در یکی از سه گروه زیر قرار داد:

Online Submission) -1) ارسال آنلاین

Regular mail) -2) ارسال پستی

Email to Editor) -3) ایمیل به سردبیر

بهترین گزینه از بین موارد فوق ارسال آنلاین مقاله از طریق سایت مجله و ساده ترین گزینه ایمیل به سردبیر میباشد . مهمترین علت ترجیح دادن ارسال آنلاین این است که می توان از طریق سایت مجله از وضعیت مقاله خود آگاهی پیدا کنید. و روند بررسی مقاله را پیگیری کنید(tracking system).

5-  ارائه گزارش

ارائه گزارش خود به دو صورت انجام می گیرد. به صورت گزارش مطبوعاتی و یا گزارشات اداری

6- انتشار آنلاین

یکی دیگر از ره هایی که امروزه رایج شده است انتشار آنلاین می باشد. به عنوان مثال در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، وبسایت های خبری و ...

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 26 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 05:15 ب.ظ 1 نظر

ناشران و مجلات جعلی

ناشران و مجلات جعلی

متاسفانه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و رشد سریع اینترنت، کلاهبرداری نیز در این حیطه افزایش یافته و خدمات اینترنتی مجلات علمی نیز از این قاعده مستثنی نیست. افراد سودجو در سراسر دنیا با جعل نام مجلات معتبر و دریافت مبالغی جهت چاپ مقالات علمی اقدام به سوء استفاده از محققان می نمایند.

بنابراین توصیه می نماییم پیش از هر گونه پرداخت اینترنتی حتما از اصالت و اعتبار مجله اطمینان کافی کسب نمایید. جهت کسب اطمینان پیش از چاپ پیشنهاداتی داریم.

 1. توصیه مجله توسط اساتید معتبر
 2.       هیچ موسسه، شرکت و یا وب سایتی نمی تواند چاپ شدن مقاله شما در یک مجله را تضمین نماید
 3. جستجو نام دامنه در اینترنت جهت مشاهده نظر سایر افراد در صورت کلاهبرداری
 4. توجه به تاریخ ثبت نام دامنه در سایت های whois ( بسیاری از سایت های جعلی تنها چند ماه عمر دارند )
 5. توجه به تعداد ISSUE های چاپ شده ( طبیعی است که یک مجله معتبر با چندین سال فعالیت تعداد ISSUE های زیادی دارد )
 6. جستجوی نام و DOI مقاله ای بصورت تصادفی در پایگاه های نمایه سازی معتبر نظیر Science Direct و Pubmed
 7. جستجوی اطلاعات مجله درصورت ISI بودن در پایگاه JCR یا تامسون رویترز
 8. تایید همخوانی نشانی وب سایت در دست با نشانی ذکر شده در پایگاه های بالا

لیست برخی مجلات و انتشارات جعلی:

mitt-klosterneuburg.com

naukpublication.org

behaviorsciences.com

sanidadediciones.com

tomaspubs.com

britishedu.org.uk

penseejournal.com

bothalia.com

recentscience.org

jkljournal.org

publishfast.co.uk

  تاریخ ارسال: چهارشنبه 26 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 05:14 ب.ظ 0 نظر
  ( تعداد کل: 12 )
     1      2     3   >>
  صفحات